Mida sa päriselt arvad

Üks Ants küsis mult hiljuti, mida ma päriselt eesti meestest arvan. Ütelgu ma ausalt. Ma panin küsimust veidi pahaks, sest minule kõlas see alatooniga, et “no ütle, et eesti mees on mölakas” või vähemalt, et neeger on parem. Vabandust, ma vihkan seda sõna tegelikult, neeger nimelt, aga antud teemasse vist sobib. Igatahes tundsin, et Ants minu vastuses pettus. Minul on see Sipsiku asi ikka oluline, teate küll, pole veel lasteaiast välja kasvanud. Et neeger võib olla igati vinge ja äge, aga Sipsikut ta ikka isiklikult ei tunne ja mulle on see probleem.

Kunagi, tunnistan, polnud Sipsik teemaks. Minu poiste isa on Rootsis sündinud soomlaste poeg. Tema isa nimelt põgenes Soome väeteenistuse eest naabrite juurde ja tegeles seal iibe probleemidega. Pärast tegeles ta omakorda probleemidega iibest, aga see pole enam minu lugu mida jutustada. Võibolla siis kui inimesed on vanaks jäänud ja ära surnud, siis võib rääkida. Surnud ei pahanda nii palju. Igatahes, et siis kunagi mõtlesin ma ka, et see eesti mees on ikka õudne käkerdis, ei kõlba ta eesli selga ega hänna alla. Mida kauem ma rootsi soomlasega koos elasin, seda rohkem hakkasin hindama kohalikku faunat. Mats küll, aga vähemalt oma.

No ei tea mis sellel eesti mehel siis nii väga viga on? Miks ei peaks ta kohalikule kodanikule meeldima? Enamasti ilusad pikad, tugeva kondiga, töökad, paljudel koguni kesk- ja mõnel lausa kõrgharidus. Vaiksed, ei tee palju lärmi. Mis on mõnele vist probleemiks, et tundeid ei avalda. Üldistada, et eesti mees on mõttetu töll, kes käib ülelahe tööl, jätab oma lapsed maha ja tõmbab ringi, päriselt ei saa. Selliseid mehepoegi on absoluutselt iga rahvuse hulgas.

Kui nüüd päriselt, täiesti ausalt rääkida, siis minu arvates on eesti mees eesti naisele kõige parem valik. Nii nagu on kõige tervislikum toit see, mis kasvab 50 kilomeetri raadiuses, sama põhimõtte järgi võiks ka kaaslast valida. Või olgu, fain, ütleme et sa oled kusagil Ruhnu saarel, siis võib haaret laiendada, aga idee jääb samaks. Pole vaja teiselt kontinendilt endale meest otsida. Eesti mehel on kindlasti omad puudujäägid, aga need on eesti naisele vähemalt ootuspärased. Lugusid kus elu väljamaa hurmuriga oleks tants roosipõllul on ülivähe. Põhjusega.

Teemat veidi laiendades räägiks ka kohalikest muukeelsetest. Minu eestlannast ema läks slaavi päritolu mehele. Kolis Hiiumaalt Tallinnasse ja leidis mehe tantsupeolt, olid kunagi sellised, vaatas, et mees nagu muiste, vunts ees ja korter ka olemas ning otsustas, et miks ka mitte. Isa justkui Eestis sündinud, peaks ju sobima. Ei sobinud. Kõigil oli paha. Neil endil, sugulased olid kurjad – nii ema kui isapoolsed, osad pole vist siiani pahameelest üle saanud. Sellises peres kasvavatel lastel olid jälle omad raskused. Pole väga äge kuulda, kuidas kõik su sugulased üht või teist vanemat kiruvad.

Kui ma teismeliseks sain, siis oli tugevalt tunda, et isa soov oli mind venelasest mehe käevangus näha. Midagi ta seal sobitas ka, aga ma ei võtnud vedu. Oli selle eesti mehega kuidas oli, aga sellest hullem oli minu meelest vene mees. Sest minu jaoks olid kõik vene mehed samasugused nagu mu isa. Kui ma oma soomlast lõpuks vanematele tutvustasin, siis võeti ta vastu. Ilmselt mõtles isa, et vähemalt mitte eestlane. Igatahes, kuidagi on nii läinud mu elu, et venelasest peigmeest mul polegi kunagi olnud. Mida ma olen hakanud kas just kahetsema, aga ümber analüüsima küll. Et ilmselt oleks mulle, poolvenelasele, kõige õigem üks samasugune poolik.

Veel olen ma üllatuslikult avastanud, et kuigi ma ise kohutavalt oma slaavi pärituolu häbenen ja suureks iseloomuveaks pean, siis eesti mehed nii ei arva. Vastupidi, näib et venelannad on eesti meeste seas luksuskaup. Kes oleks võinud arvata?! Seesama temperament, mis mind alati kohutavalt vihastab ja mis mind liikluses hüsteerikuks muudab, on see mida eesti tuim mees suhtest otsib. Jah, kallis lugeja, eesti naine vingub, et eesti mees on tuim tulp, ja eesti mees kurdab sama eesti naise kohta. Ühed mustad mõlemad.

2 kommentaari “Mida sa päriselt arvad

  1. ”Vastupidi, näib et venelannad on eesti meeste seas luksuskaup. Kes oleks võinud arvata?! Seesama temperament, mis mind alati kohutavalt vihastab ja mis mind liikluses hüsteerikuks muudab, on see mida eesti tuim mees suhtest otsib. Jah, kallis lugeja, eesti naine vingub, et eesti mees on tuim tulp, ja eesti mees kurdab sama eesti naise kohta.”

    Siin on kindlasti omajagu tõetera sees. Kindlasti mehed, nagu ka naised, otsivad suhtest natuke eksootikat. Eesti mees mõtleb ka selle peale, et vene naine on kirglikum, ning seda igas valdkonnas. Siin sõltub kindlasti naisest, kahtlen et kõik eesti naised *seal* tuimad on, enda kohta ütleks pigem vastupidi. Tavaline eelarvamus on muidugi see, et eesti naine on kõiges rahulik ja tuim, mis pole sugugi tõsi. Vaga vesi, sügav põhi nagu öeldakse. 🙂
    Üldiselt nõustun selle mõttega, et paljudele eesti meestele meeldivad venelannad.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s