Te mehed olete napakad!

Ja ma mõtlen seda kogu austuse juures.

Et siis kõik algusest peale ausalt ära rääkida, sain mina möödunud nädala kolmapäeva õhtul kokku oma eksmehe vennaga. Lihase vennaga, rõhutan, see on loo juures oluline, uskuge mind.

Otsustasin, et kuna mul kõik häirekellad helendasid ja kõrvulukustavalt üürgasid, siis veini mina temaga ei joo. Mul oli niigi imelik, polnud vaja ennast veel haavatavamaks muuta. Päeval enne kohtumist saatis ta nimelt mulle sõnumi, milles uuris, et kas ta peaks minu auks oma seksika pesu selga panema… Jah, ma ka ei saa aru, miks ma pärast seda ikkagi talle külla läksin.

Tegelikult juhtus üks asi veel enne, kui läksin. Nimelt ma helistasin oma laste isale ja rääkisin ära, et tead, selline asi juhtus. Ta oli juhtunust täpselt sama suures hämmingus nagu mina teiega. Et nagu WTF, onju. Aga me mõtlesime ju, et ma mõtlen üle, nii nagu mul harjumuseks on. Seega, panin oma suure tüdruku püksid jalga ja läksin. No mis on kõige hullem, mis saab juhtuda?

Kohtumine ise oli suhteliselt sündmustevaene. Mina olin pinges, mul oli imelik, aga midagi märkimisväärset ei juhtunud. Rääkisime olnust, praegusest, tulevikuplaanidest. 

Pärast saatis ta mulle veel sõnumi, et tahaks väga mu treenitud keha lähemalt näha. Ma isegi ei vastanud sellele. Ütlesin lihtsalt, et mul oli huvitav õhtu. Infoks kõigile, et “huvitav” on sünonüüm sõnale veider ja imelik. Näiteks, kui keegi ütleb, et sul on “huvitav” juuksevärv/kostüüm/arvamus, siis lihtsalt arvesta sellega, et see pole heakskiit.

Siis ta rohkem ei vastanud ja mulle tundus, et see asi läks ära.

Ei läinud.

Reede õhtul hakkas sõnumitega pommitamine pihta. Esiteks sain ma terve albumitäie pesupilte. Tähendab, pilte mehest, kes kannab trussikuid. Kui ma küsisin, et mida ta naine sellest arvab, et ta minuga häbitult flirdib, siis vastas, et ta pole veel flirtimist alustanudki. Mainisin siis, et tema vend arvas küll muud. Lootuses, et see tõmbab ta kaineks.

Ei tõmmanud.

Rääkis sellest, kuidas tema eelistaks avatud suhet, aga naisele see idee ei meeldi. Huvitav küll miks, ei tea? Me naised sellest ju ainult unistamegi, et saaks oma mehi teiste eitedega jagada, mhmh. True story!

Ühesõnaga, see pagana haige tekst kestis jupp aega ja ma sain teada, et mees on juba 20 aastat minu järgi ilastanud, aga kuna ma olin abielus ja siis oli tema abielus, siis ta oli “korralik” ja kadestas eemalt oma väikevenda minusuguse naise pärast. Igivana Kaini ja Aabeli lugu tänapäevases, kergelt pornograafilises võtmes.

Tol korral, kui me temaga kokku saime, rääkis ta üsna veendunult sellest, et mu eks ikka veel armastab mind. Pigem hoolib, aga las olla. Palun nüüd selgitage, et kuidas sa teed sellist nalja oma vennale, teades, et too on jätkuvalt kiindunud oma laste emasse? Oma friiking vend!?! Isegi siis kui sul meeltesegaduse hetkel on oma isikliku naise tunnetest poogen? Aga bros before hos? Ei? 

Ja ma vannun oma uue kohvimasina nimel, et ma ei julgustanud ega provotseerinud teda kuidagi. Ühtegi kahemõttelist sõnumit ei saatnud, ühtegi fotot endast ei jaganud, lootust ei andnud.

Igatahes. Ma nüüd ei teagi. Mehed on imelikud, ausalt.

Mida sa ootad 20 aastat? Miks te mehed teete nii? Sitsite oma tunnete otsas nagu koer maetud kondiga. Ei, nagu päriselt? Sest see pole ju esimene kord kui selline lugu minuga juhtub. Okei, esimene kord, kui mu hõimlane mulle ligi ajab, aga seda, et mees ootab pool elu, enne kui mu juurde oma tunnetega tuleb, juhtub viimasel ajal pidevalt. Mis teil viga on? Ütlete, et monogaamia pole teile ja olete terve elu salaja armunud? Ma saan aru küll, et meestel käib kogu see armumise ja armastamise protsess teisiti. Naistel on nii, et mis silmist see südamest, aga meestel on risti vastupidi. Te armastate ideed meist, mitte meid endid. Sellepärast te mehed oletegi paremad luuletajad ja armastuslugude sepitsejad. Teie armastus toitub fantaasiast ja sureb argipäeval. Selline armastus pole päris. See on illusioon. See on Suure Gatsby armastus, see teeb haiget kõigile. Haiget teile endile ja kõigile neile, kes selle armastuse teele ette jäävad. Võtke ennast kokku ja kasvage suureks!

Kui sa mind tahad, siis nüüd on sinu võimalus, praegu, täna. Ära oota 20 aastat nagu see mees, ära oota 7 aastat nagu Nipernaadi, ära oota 3 aastat. Tegutse nüüd või vaiki igavesti. Ma saan sust üle, ma liigun edasi ja lõpuks on mul sinuga ainult piinlik ja imelik. Ja kõigil teistel on ka sinu pärast piinlik ja imelik. Need kondid seal mullas ei muutu ajaga paremaks. Mul ei ole vaja vanu, kopitanud, kõdunenud tundeid. 

Elu on lühike, ärge raisake seda rumaluste peale. Keegi teist ei kahetse seda, kui te ütlete oma kallitele, et te neid armastate, isegi siis, kui nad samaga ei vasta. Aga te kõik kahetsete, kui te ei ütle. Sest te ei tea, kas teist võimalust seda öelda kunagi avaneb. Ja kui avaneb, kas te tõesti tahate olla selle eelpool mainitud mehe nahas? Teada, et ta lasi oma võimaluse käest libiseda? Sest 20 aastat tagasi olin ma teine inimene ja kes teab, kuidas ma oleksin siis tema sõnadele reageerinud. Küsige endalt, mis on kõige hullem, mis saab juhtuda, kui teie tunnetele ei vastata? Ma võin öelda, mul on vastavat kogemust ohtralt: mitte midagi ei juhtu. Korraks on piinlik. Ei, valetan. Ei ole piinlik. Võib-olla pole tarvis Solarise reklaamtahvlile seda loosungit tellida, aga on igati okei oma tundeid avaldada. Kui te ebameeldivalt pealetükkiv või maniakaalne pole, siis reeglina inimestele meeldib kuulda seda, et nad on armastusväärsed. Nii ei jää see teid järgmised 20 aastat painama. Ja see iseenesest on väärtus omaette. Te proovisite, see ei toiminud, tänan tähelepanu eest, järgmine palun.

Tänan küsimast, ma olen vihane, solvunud, ärritunud, tülgastunud ja nõutu. Mitte üks rakk minust ei ole meelitatud ega härras. 

29 kommentaari “Te mehed olete napakad!

 1. “…vannun oma uue kohvimasina nimel…” – pole paremat vannet eales kuulnud:D
  Võin kinnitada, et mehed enamuses ongi siuksed…opakad, mõnel tekitab erilise kihu hõimu seest ampsu haugata – sain venna eksi, jube uhke, eksole!
  Sinu vaatepunktist muidugi friiki.

  Meeldib

 2. Teinekord võta oma härra ka tavalisele hõimlaste pesupeole kaasa. Steriilsele inimesele pole enam tähtsust kas vend või õde. Tavaliselt inimesed ongi peast keegid teised kui ta ise on. 🙂

  Meeldib

   1. Ma siis kuulan su nõu ja ütlen kohe nüüd ja täiesti ausalt ära, et ma sajaga armastan sinu viisi maailma ja iseenda tegemisi kirjeldada 🙂 Ma su püsilugeja siiski ei ole, täna jõudsin siia tänu Marca viitele. Pesupilte mul endast õnneks ei ole, need sind ei ähvarda. Viimased fotod minust on sellest suvest, paksu sulejope ja ronimiskiivri ja mägimatkamise kirkaga.

    Liked by 1 person

   2. No näed, hakkas ju kohe parem, ei mingeid allasurutud tundeid, mille otsas ennast marineerida. 😊

    Aga Marca kirjutas nii lahkelt, et ma pidin ise ka kohe tulema ja vaatama, et mida ma siin kõike kokku kirjutasin. 😄

    Meeldib

   3. Jah, ja mul pole ei nooremat ega vanemat venda, kelle ekside suunas ilastada. Sihuke kerge ja lihtne elu kohe.

    Meeldib

 3. Meeste mõtteviis on selline üsna lihtne. Lähenemiskatsetel on üks ja selge eesmärk ja selleks pole ühine kultuurihuvi 😉 Kui sa lähenemiskatseid selge sõnaga tagasi ei lükka tekib neil lootus “a la ta tahab mängida raskelt kättesaadavat” ja muidugi ka jahiinstinkt. Sa ju ometigi said aru või vähemalt kahtlustasid, et tegu oli lähenemiskatsega. Lihtsaim lahendus arusaamatuste ja mõttetu ajaraiskamise vältimiseseks oleks kohe anda teada, et pole huvitatud ja asi selge. Muidugi eeldusel, et sa ise ajaviiteks mängida ei tahtnud või siiski natuke huvitatud olid kuhu asi välja jõuab.

  Ma muideks olen ise nooruses paarilt neiult küsinud, et paluks otse pikalt saata kui ei olda huvitatud. Seda juhul kui tegin selgeid lähenemiskatseid aga vastuskäitumine oli sihuke mitut pidi mõistetav.

  Seda 20 aastat “salajast armastust” väga ei usu. Kuidas siis 20 aastat ei julgenud välja tulla aga nüüd äkki käis pauk ja julgus jõudis kohale.

  Meeldib

  1. Mingil tasandil kahtlustasin, et see võib olla seksuaalse alatooniga lähenemine, aga ma ei soovinud uskuda. Samas, uudishimu teada saada oli ka.

   Ausalt öeldes, mina ei tea üldse mida uskuda või mitte. Jutt, mis 20 aastat kestnud ihaldust kinnitas, tundus päris. Meenutas mingeid konkreetseid situatsioone, mida kandsin, kuidas käitusin, mille järgi lõhnasin… Kui tal see asi oleks käigu pealt välja mõeldud, siis vast oleks veidi teine jutt olnud. Aga mida ma ka tean. 😊

   Meeldib

   1. Nojah, äkki tõesti unistas sinust aga asjaolud (vennanaine) ei võimaldanud miskit muud.

    Lugesin su loo tähelepanelikult üle ja pran tunnistama, et meeste arusaamist pidi julgustasid küll:

    Esiteks, et üldse külla läksid seksika pesu jutu peale. Tema kutsus ja sina läksid annab signaali😉

    Teiseks et trussapiltide peale teda peale esimest hoiatust kuu peale ei saatnud.

    Teine asi kui ongi selline tüüp kes pidevalt kõigiga kahemõttelist flirti ilma tagamõtteta ajab või kui ollakse nii head sõbrad tuttavad et mõistate teineteise nalju.

    Aga see vaid minu vaatevinkel😉

    Meeldib

   2. Kui nüüd su öeldut pisut utreerida, siis see läheb sinna suunda, et “aga mida ta siis kannab nii lühikest seelikut, järelikult tahtiski, et talle nilbeid lähenemiskatseid tehtaks”. 😄

    Aga suures plaanis olen nõus, et eks ma oleks võinud ise ka mõistlikum olla, aga kuna ma olen parajalt naiivne, siis tõesti ei tulnud selle peale, et asi nii hulluks läheb. Kummaline oli, aga mõtlesin, et äkki ta on viimastel aastatel lihtsalt flirtivama huumorimeele omandanud. Ja kohtumisel pidas end igati viisakalt üleval, ei kabistanud, käperdanud ega puudutanud muul viisil kohatult.

    Meeldib

   3. Ei saa mitte lisamata jätta, tsiteerin: “sõnum, et tahaks väga mu treenitud keha lähemalt näha” … lihtsalt veidi viisakam labasest ja otsekohesest: “tahaks keppi”. On muidugi võimalus, et tüüp tunneb huvi kunstilisest aspektist. Tuues sisse soovõrdsusliku paralleeli, kui keegi naine mulle sihukese sõnumi saadaks, ei oskaks küll ühtki teist mõtet või isegi tagamõtet leida.

    Lühikeste seelikute teemal ei hakka spekuleerima aga heteromehed igatahes kipuvad riietuma eesmärgiga vastaspoole tähelepanu võita. Kes liibuva t-särgiga, mis laseb muskleid punnitada, kes shiki ülikonnaga, mis vihjab rahakoti paksusele. Klubis või baaris ollakse nagu dzhunglis saaki varitsemas. Mõni otsib ühe õhtu ampsu, teine jälle eluaegset einet. No ja mõni läheb end lihtsalt täis jooma 😛

    Meeldib

   4. Jah, aga nagu öeldud, siis see sõnum tuli pärast kohtumist ja sellele ei reageerinud ma kuidagi. Kuna me kokku saades trennist rääkisime, ju ta siis arvas, et see on jube kaval viis külge lüüa. Aga fakt on ka see, et isegi kui tema poolt poleks otsest külge löömist tulnud, siis mina poleks temaga suhtlust jätkata soovinud. Ka mitte “kultuurist ja kunstist”. 😄

    Seda ma usun, et mehed end naiste jaoks lille löövad. Julgen pakkuda, et suur osa naisi riietuvad pigem nõnda, et pälvida sookaaslaste heakskiitu, mitte vastassoo. Nagu kõnealune juhtum tõestab, siis naine ei pea üldse pingutama, et mehe tähelepanu võita, mehi näib köitvat miski tabamatu, mis pole välimusega seotud. 😊

    Meeldib

   5. mulle meenus kohe seitsmekümnendate alguse Silueti lugejakiri, et “ma saan aru, et nüüd on pikemad seelikud moes, aga no kas mul vanal inimesel ikka sobib nii käia, ma saan veel aru, et noorel ilusal.”

    ehk siis vanemad naised kandsid miniseelikut, sest nende ettekujutuses oli see normaalne konservatiivne riietus.

    mis tundub olevat üleüldse päris levinud riietumispõhimõte: riietuda nii, et normaalne oleks. Olenevat sellest, mis inimese ringkonnas normaalne on.

    Liked by 1 person

   6. Natuke üllatav mulle, et naiste riietus pigem teiste naiste heakskiitu taotlev. Aga mis selle mõte või peidetud tagamõte on? Mehed (hetero) küll ei hooli, mis teised mehed nende riietusest arvavad.

    Aga sa vist ikka kahtlustad ka, et naiste riietus võib meestele provotseerivalt mõjuda, miks muidu suure tüdruku püksid jalga ajasid 😉

    Meeste tähelepanu köidab esmajärjekorras ikka väline ilu ja olemus. Nagu olen ennegi maininud, väliselt mitteatraktiivse naise juurde mees ei lähegi juttu ajama. Ükskõik kui palju tollel sisemist ilu, siis seda ei saa mees kunagi teada. Õnneks on maitsed erinevad.

    Meeldib

   7. Naised on üksteise suhtes väga kriitilised. Mehed on palju leebemad. Seetõttu me pingutame pigem selle nimel, et sookaaslased meid aktsepteeriks, meestele meeldime me niigi. 😄

    Ilmselt on see provokatsioon, aga vastan siiski. Väljend “panin suure tüdruku püksid jalga” tähendab ülekantud tähenduses seda, et võtsin ennast kokku ja käitusin täiskasvanud inimesena, mitte emotsionaalselt ülesköetud naisterahvana. 😊

    Selle välise ilu osas ma tahaks ka hirmsasti vaielda. Nimelt olen kindel, et inimesed, sõltumata soost, märkavad pigem ikkagi enesekindlat ja seesmiselt säravat isiksust. Füüsiline ilu võib teatud olukordades vastassoole hoopis pelutav olla. Aga tead, see on selline teema, et siit võiks vist lausa omaette postituse kirjutada. 😊

    Meeldib

   8. Haa, nüüd räägime mõlemad sutsu teineteisest mööda ja saame valesti aru. Ma tõesti mõtlesin suure tüdruku püksid otseses tähenduses, murdsin veel pead kuidas need võiks välja näha 😀 Kobib seinakappi oma lihtsameelsust häbenema.

    Aga välise ilu ja OLEMUSE juures pidasin kindlasti silmas ka enesekindlust, sära ja muud silma jäävat käitumist. Sisemise juures pigem mõttemaailma, hingesoojust, … mida välise vaatlusega (vähemalt mehed) ei adu.

    Selles on sul õigus, et supervormis kaunitar pigem ehmatab eemale, enamus ei hakka ligi astumagi, sest tol niikuinii kümme paremat juba olemas: do not play the lottery you can’t possibly win. Lisaks pole selliste supernaiste soovid tavamehele niikuinii võimetekohased.

    Meeldib

   9. “Mehed (hetero) küll ei hooli, mis teised mehed nende riietusest arvavad. ” – hahaa, sa pole tuttav sellise isase subkultuuriga, kes ei saa endale ühtegi edevamat-ilusamat-värvillisemat asja selga panna, sest “ma näen siis välja nagu homo” ja probleem on just teiste meeste pilgus. Selline repliik võib tulla just mingi riietuseseme peale, mida naine soovitab; naistele hästihoolitsetud geimehed visuaalselt reeglina meeldivadki.

    Ja selles subkultuuris, kus kõige hirmsam asi on see, et äkki teised mehed peavad homoks, hakkavadki mehed või poisid üksteisega norima, kui kellelgi on midagi värvilisemat seljas. Eks ta on rohkem laste ja varateismeliste teema, kes on ise ebakindlamad, aga mõni ei saa ka bioloogilises täiseas küpsemaks.

    Sellise homofoobse karjamentaliteedi varjukülg, kus on oma grupikuuluvuse kinnituseks tingimata vaja leida keegi, kelle kallal norida, ja homo-silt on hea ettekääne.

    Liked by 1 person

   10. ja “varjukülg” mitte ses mõttes, et ma muidu sellel mentaliteedil rämedalt häid külgi näeks – need on ju need jorsid, kes tänaval kohe norima hakkavad, kui keegi teistmoodi välja näeb, ja tahavad peksa anda (meestele rohkem, aga vahel ka naistele) -, vaid see on varjukülg isegi selle subkultuuri liikmete enda jaoks. Head küljed on kuuluvusiha rahuldamise näol nende enda jaoks ilmselt olemas, aga selle eest tuleb kannatada hirmu väljatõukamise ees.

    Meeldib

 4. Sander Õigus rääkis ühes oma püstijalašõus, et mehed kipuvad seksuaalsena tõlgendama olukordi, mis sellised ei ole teps mitte ja kas mitte pole lausa uuringuid tehtud selle kohta, et naised enamasti (see on statistika! statistika ei kehti igal üksikjuhtumil!) kipuvad seksuaalseid signaale alamärkama ja mehed ületõlgendama.
  Aga ma pean rehabiliteerima ühe sõna! Kui mina ütlen millegi kohta huvitav, siis see on alati heas mõttes! Huvitav soeng on minu suust kompliment! Kleit, sall, saapad samuti! Huvitava vastand on igav ja kas keegi siis tahaks kuulda, et tal on igav kleit, soeng või sall?
  See negatiivse alatooniga sõna on “veider” aga isegi see on minu arust parem kui… mõnigi muus asi.

  Liked by 1 person

  1. Ma olen kunagi kuskilt artiklist lugenud, et mehed kipuvad ülehindama just atraktiivse naise seksuaalset huvi. Hakkasin praegu mõtlema, et äkki on see isegi soost sõltumatu – et kõik hindavad teise inimese seksuaalset huvi selle järgi, kuidas ta hindajale endale huvi pakub.

   Meeldib

   1. Meenutan omaenda ajalugu ja arvan, et nii on.
    Atraktiivse mehe huvi olen ülehinnanud ikka ja jälle.
    See, et neid atraktiivseid mehi on old suht vähe, ei muuda, et “no ta poleks ju nii öelnud/vaadanud/kätt puudutanud, kui ma talle ei MEELDIKS?”

    Meeldib

 5. Ähmastest signaalidest kipume aru saama pigem nii kuidas meile meeldiks. Kena neiu silmapilgutuse peale läheb nägu naerule mitte ei tule pähe seljataha vaadata ega seal tolle poiss-sõber ole.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s