Mina, supertropp!

Hiljuti kutsusin blogis üles mehi kirjutama oma nõmedatest Tinderi kogemustest, ja kuigi ma nädalavahetusel lugesin ka üht sellesisulist romaanikest, mis mu küsimustele ei vastanud, siis teen ise otsa lahti. Kirjutan sellest, kuidas ma ise olen meestega talumatult vastik olnud. Ma püüan vältida õigustamist või seletamist, et miks või kuidas, jätan lugejaile vabaduse ise hinnanguid anda ja hukka mõista. Püüan mitte väga solvuda.

Minu suurimad patud kohtamas käies on ilmselt ghostimised. Ühel hetkel ma tunnen, et ma lihtsalt ei viitsi ja ei viitsi ka seda ilusat “asi pole sinus vaid minus” kirja saata, sest kõik sõnad on selleks hetkeks minu jaoks üleliigseks muutunud.

On ka seda pattu mu hingel, et mitut rauda korraga tules hoian. Üldiselt ei saagi vist kohtinguportaalis teisiti väga asju ajada, või on see sel juhul hirmus tüütu ja potentsiaalselt ka südamevalu tekitav projekt. Sest see tähendaks, et sa paned ühele kandidaadile meeldimise. Ja ootad, et sealt vastu tuleks. Mõni laigib sind alles nädal aega hiljem vastu. Mida sa siis teed nii kaua? Ootad? Mõtled, et miks ma talle ei meeldi? Mis mul viga on? Ei, sa ei tee ju seda. Tegelikult käib asi nõnda, et võtad oma selle äpi ette ja kukud kaardipakki lappama. Kui see on sul juba mitmes ring Tinderis, nagu mul, siis tõenäoliselt läheb 65 kaarti vasakule, ehk prügisse ja 1 paremale. Lappad pool tunnikest ja heal juhul saad sealt 3 paremale lükata ning siis ootad, kas mõni neist ka sind meeldivaks märkis. Ütleme, et mul on hea päev, mul on kenad pildid, midagi kõnetab või teisel poolel satub olevat isend, kes kõik naised valimatult paremale lükkab, kuigi nad ise muidugi jumalakeeli vannuvad, et nad on jube valivad ja naljalt kedagi ei laigi, ja siis neist kolmest 2 laigivad vastu ja tekib 2 matchi. Ja põmm! Mul ongi kohe kaks rauda tules. Mõnel juhul võib päeva pärast ka see kolmas mees laigi vastu panna ja juba ma olengi hoor, kes ajab liini kolme mehega korraga.

Ilmselt siin mõni ilusama südamega neidis teeks kiire valiku ja teataks kahele kavalerile, et ma pole enam saadaval, kui ma juba ühega suhtlen. Mina ei tee. Kogemus on õpetanud, et nendest kolmest matchist üks kirjutab. Teised jäävad sinna niisama tolknema või heal juhul kuu pärast kirjutavad, reede õhtul pool kaksteist: “Sau, mis teed, Musu?” mõistagi kirjavikatega. Aga isegi kui kõik kolm kirjutaks, siis tõsi on ka see, et mõne sõnumi pärast nagunii selgub, et kaks või isegi kõik kolm valmistavad pettuse. Jah, ma saan aru, et ma olen ebaproportsionaalselt nõudlik, aga ausalt, ma ei näe põhjust mitte olla. Ajangi oma ükssarvikut taga.

Minu nõudlikkus avaldub ka selles, et ma ei mängi mänge. Ma ei viitsi mingeid vihjeid jagada või filosofeerida. Kui mind häirib grammatika või mingid muud asjad mehe juures, mis vestluse käigus ilmnevad, siis ütlengi, et vabandust, aga ma ei näe pointi. Kui ütlen.

Kohtingute pärast ma ka ei viitsi higistada. Ma eelistan jalutuskäiku looduses, sest sel viisil on mul võimalus kiiresti lahkuda, kui asjad ei klapi, jääb ära ebamugava vaikuse talumine kohvikus, kui jutt ei jookse, aga ei saa keset pooleldi näritud koogitükki üles tõusta ja lahkuda, jääb ära tants rahakoti ümber. Ja kui ma lähen jalutama, siis ma panen selga mugavad riided ja jalatsid. Ma ei kavatsegi kõrgetel kontsadel minna või külmetada, et ilus välja näha. Kuigi, olen seda teinud ka. Olen läinud kohtamisele restorani, mees tuli järgi, mina olin kontsades ja kitsas kokteilikleidis. Samuti olen läinud kohvikusse kohtama suvisel ajal lillelises kleidis ja kõrgete kontsadega ning kuna kohting läks hästi, siis ma ka jalutasin mitu kilomeetrit neis kontsades. Esimesel ja kolmandal kohtingul. Mees oli lihtsalt nii pikk, et ma tundsin end kontsades mugavamalt tema kõrval. Aga jah, need on olnud ranged erandid. Tavaliselt ma ei viitsi vaeva näha.

On olnud juhtumeid, kus ma käin samal ajal mitme mehega kohtamas. Mitte samal ajal, selles mõttes, et kolmapäeva õhtul kell kuus on mul mõlema käe kõrval üks vend, vaid nii, et kolmapäeval käin Tõnuga ja reedel lähen Kallega ja laupäeval uuesti Tõnuga. Alles siis, kui ma ühe suhtes otsustan, et tema väärib minu jagamatut pühendumust, siis annan teisele teada, et me nüüd edaspidi koos enam ei jaluta. Aga on ka olnud juhus, kus mulle ühega meeldis jalutada, aga teisega meeldis muid asju teha. Hea meelega oleks mina neid mõlemaid pidanud, aga millegipärast neile kummalegi selline asjade korraldus ei sobinud ja tuli siis nad mõlemad maha jätta. Või jätsid nemad minu, ma enam ei mäleta täpselt.

Siis kui mul peaksid sügavamad tunded tekkima, siis läheb asi veel hullemaks. Kuna mul on jätkuvalt alaväärsuskompleks, mis pole kooskõlas minu kõrgete nõudmistega, aga see on mõne teise postituse teema, siis olen ma alati kindel, et mind maha jäetakse. Et seda vältida, hakkan ma ühel hetkel ise agaralt mahajätmisega tegelema. See ei ole teadlik, see on mingi sundkäitumine. Ma näitan ennast potentsiaalsele südamesõbrale kõige halvemast küljest. Ehk on see mingi test, et näha, kui tõsised tema tunded minu vastu on. Umbes, et kui sa suudad mind armastada sellisena nagu ma olen, siis ma võin sind pidada, aga kui ma pean teesklema, siis on parem laiali minna. Kui mees mind sel hetkel taga ei hakka ajama ja minu vastu erilist soojust ei ilmuta, siis ongi asi läbi. Mina saan jälle sõbrannadele ja blogis halada, et “keegi mind ei armasta, mis mul ometi viga on, jäängi üksikuks hulluks kassitädiks”. Mõnel juhul reageerivad mehed nii nagu ma sisemiselt tahan, et nad reageeriks ja hakkavad minu vastu veelgi suuremat huvi ilmutama ja tõestama, et isegi siis, kui ma olen talumatult võimatu ja kohutav, siis nemad mind ikkagi jumaldavad ja mu kõrval olla tahavad, sest ma olen ka halvana ikkagi vapustavalt võrratu. Ka see ei pruugi viidata õnnelikule lõpule, sest sel juhul on minu järgmine alateadlik mõte – aga mis sul viga on, et sa lased mul endaga nii halvasti käituda, ja ikka minuga olla tahad? No ja hakkangi siis selle vea otsimisega tegelema. Ja varem või hiljem leian. Ja ikkagi jätan selle mehe maha.

Ühesõnaga, nagu aru saate, pole ma siin mingi inglike kedagi. Teengi halbu otsuseid ja pirtsutan ka veel kõige selle juures. Kes teab, ehk olengi sellise käitumisega oma halva karma meeste osas ära teeninud.

24 kommentaari “Mina, supertropp!

 1. Kui see tahtlik vastikus välja jätta, siis minu meelest käitud sa täpselt nii nagu kohtinguäpis peab käituma. Loomulikult mitu rauda tules, sest see on kohtinguäpp. Kogu selles asjas peab minumeelestt olema teatav mänguline element, esimesest hetkest kõike liiga tõsiselt võtma hakates murdub süda enne, kui seda üldse on kellegi pärast murda. Ghostimine pole nüüd kõige meeldivam käitumine, aga olen seda ka vahel teinud, ilma selleta kohtinguäpimaailmas vist ei saagi. Ja kirja “asi pole sinus vaid minus” või muud samalaadsest lamedust pole ma kordagi kirjutanud (ma tean, et mul üks sõbranna kirjutab, isegi siis kui temaga halvasti käitutakse, täiesti mittevajalik mu meelest). Oli kohtinguid, mis läksid täitsa normaalselt, oli millest rääkida (ja mingi esimese hetke sädeme tekkimisse ma ei usu), aga lihtsalt oli selge, et mingit paari, isegi short flingi, meist ei tule. Pigem mingi selline suhtlus, et “kohtusime töökonverentsi vaheajal, sattusime ühe laua ääres seistes kohvi jooma ja hakkasime väikejuttu ajama” – tore, aga selle järele ma kohtinguäppi ei läinud Ja lihtsalt pärast kumbki enam ei kirjutanud. Lihtne ja selge. Seda ma ei nimetaks isegi päris ghostimiseks. Ahjaa, kas ma juba ütlesin, et ma oma praeguse kaaslase leidsingi Tinderist, varsti juba kolm aastat, suhe on arnenud mõõdukas tempos, aga mida aeg edasi, seda enam ma arvan, et see ongi SEE. Enne tuli muidugi paras hulk konni läbi suudelda :-).

  Meeldib

  1. On mul ka seda esimese kohtumise sädet olnud, kuigi ma seda ise ei otsi ja seda ka tingimuseks ei sea. Ja nagu näha, siis kas ta on või pole, siis pikas plaanis, ta midagi ei loe.

   Liked by 1 person

   1. Ei loe muidugi. Ooot, ma nüüd mõtlen, kas on olnud … ükskord vist oli, aga äkki olin siis veel nii meeleheitel, et tahtsin nii väga, et oleks. Ei lugenud midagi, just see oli tüüp, kes mind ghostis, olles eelnevalt vandudnud, et seda ei tee ta kunagi. Valetas takkapihta.

    Meeldib

 2. Ühes podcastis ütles pereterapeut suhetest rääkidest just seda, et minge esimesele kohtingule ja näidake välja oma halbu külgi. Enamik suhteprobleeme tulevat sellest, et nö müüme kaaslasele ainult oma parimat poolt. Ja seda isegi pikas suhtes.

  See on muidgi see, et mis kellegi arvates halb külg on. Minu halvim külg on ilmselt see, et proovin kõigile meeldida. Ja see peaks ju ise välja paistma. 😄

  Liked by 2 people

  1. Mul pole elu sees flingi olnud! Kuigi vanust korralikult. 🙂
   Ma ei kujuta ennast flingis ettegi. 🤔

   Meeldib

   1. Sõltub muidugi natuurist, aga mulle sobis väga hästi, kui ma veel uueks suhteks valmis ei olnud, aga vanast oli piisavalt möödas, et veidi ringi vaadata ja oli vaja endale tõestada, et ma olen veel meestele atraktiivne. Mäletan ka, et olin 35 aastane kui jõudsin arusaamale, et kõik suhted ei olegi mõeldud kuskile välja viima ja tundsin, et olen täiskasvanuks saanud. Sellest on nüüdseks muidugi hulk aastaid möödas.

    Liked by 1 person

 3. Valik on nii suur, et peab kõik läbi proovima. Muidu ei tea millest ilma jääd. Tinder on su tagala kuhu sa pöördud kui midagi ei meeldi jne . 🙂

  Liked by 1 person

  1. Vaata, valik võib suur olla, aga kui ma lähen kingapoodi ja seal on ka suur valik, kõik seinad, riiulid ja laod erinevas värvitoonis, erineva kasutus eesmärgiga ja suuruses jalatseid täis, aga kui MINU numbrit ja meelepärast mudelit ei ole, siis ma otsingi edasi. Milleks endale liiga väike king jalga suruda, sest see paistab kena ja tundub sobivat, aga mis mulle kandes iga päev põrguvalu põhjustab?
   Ma olen 13 aastat sellist kinga juba kandnud. Tänan väga, aga vabatahtlikult ma seda enam teha ei soovi.

   Meeldib

  2. Sellepärast ongi inimesed nii rahulolematud – see uskumus, et kusagil on alati parem ja kogu aeg jään millestki ilma. (Ja loomulikult kõik väidavad, et nad on oma eluga rahul – aga enamik varjab seda rahulolu siis jube hästi, sest välja see ei paista. 😄).

   Samas eluga päriselt rahulolu ei saa varjata. Nii et miks seda siis palju näha pole.

   Ma näen proovimatagi, kui palju on seda, mis pole proovimist väärt. Kui toit hallitab, siis ei ole mõtet proovida, aga inimeste loogiline mõtlemine on vist kadunud…

   Aga eks see on ka osavalt inimestele “maha müüdud “, et kogu aeg peab midagi proovima. Tarbimisühiskond.

   Siit kõlab, et viinamarjad on hapud, aga no… kui ikkagi ongi, siis pole vast mõtet süüa? Aga inimeste nälg on vist nii suur…

   See jutt ei ole kellegi kohta isiklikult, vaid näen seda üldisemalt.

   Liked by 2 people

 4. Võib ju olla nii, et ükski naine pole veel selliseid kingasid sünnitanud või neid kingi võid nautida ainult kellegi teise jalas. Noorus on tõeline kapital selle eest saab uusi kingi. 🙂

  Meeldib

   1. Jaa, aga ma ei tea mis Miia kibestama paneb? See samasugune trollimine. 🙂

    Meeldib

 5. Hea, et Sa küsisid. Püüan vastata.

  Ilmselt paneb mind kibestuma hirm ja kurbus. Mõte, et kõik mehed (ja naised?) ongi nii pealispindsed ja tühised. Sest mida muud näitab pidev proovimine?

  Kurbus ja hirm, et kas ma leian kellegi, kellega jagada midagi sellist, mida saab pakkuda ainult süvenemine. Kogeda seda, mida kõik igatsevad, aga ei julge- pühenduda ja avastada midagi ühes inimeses, kes on sinu kõrval. Ja ausõna, see on kõike muud kui raske ja igav! See on nii äge!

  Aga seda ei saa ma üksi teha. Ja kui ma näen, et nii paljude eesmärk ongi ainult proovimine… ja siis uskumine, et midagi juhtub iseenesest? Ei saa ju juhtuda, sest proovija on oma peas juba järgmises kohas. Ta pole tegelikult kohal isegi proovimise hetkel.

  See hirmutab ja kurvastab. Ja kibestab. Aga jah, kibestumust kardan kōigest kõige rohkem ja sellepärast on hea, et Sa küsisid. Ju mul on seda küsimust vaja kuulda.

  Liked by 2 people

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s