Härra Konservatiiv

Mul oli siin vahepeal nii igav, et ma käisin kohtamisel. Ei, mitte kohtingul. Ma nüüd otsustasin, et ma sõnaga “kohting” nii vabalt enam ümber ei käi ja enne, kui kohtamas käima hakkan, siis käin kohtumas. 

Sain kokku meesterahvaga, kes oli vesteldes äärmiselt viisakas ja küsis, et kas ta ikka tohib seda ja teist rääkida ning mainis, et on varem naistelt saanud tagasisidet, et üks ja teine tema käitumisviis pole aktsepteeritav. Sama jutuga alustas ta kohe kohtumisel ka. Et naised on nii öelnud ja naa öelnud, et kas mulle ikka sobib nii ja milline ta olema peaks, et mulle sobida. Vastasin, et miks ta üldse minu pärast muretseb, et mis mulle meeldib või ei meeldi, esiteks tehku kindlaks, kas mina talle üldse meeldin, ja siis vaadaku edasi. Mulle tundus, et see mõte šokeeris teda. 

Kui me siis natuke jalutanud olime ja ta juba jutuotsa lahti sai, siis hakkas sealt kuldmune pudenema rohkem, kui ma jõudsin vastu võtta. Esiteks selgus, et tegemist on sügavalt uskliku inimesega, aga oma usulist kuuluvust ta mulle avaldada ei tihanud. Rõhutas ainult mitu korda, et ta “pole see hull Jehoova tunnistaja”. Ma siis julgustasin teda, et mina alles mitte väga kauges minevikus olin see hull jehoovakas. 

Uurisin, et mis tal eelmiste naistega juhtus, et nendega kooselud lõppesid. Üks jooksis teise mehega minema ja teine väsis lihtsalt ära. Selle teisega neil voodielu ei klappinud. Kuna tegemist sügavalt uskliku konservatiiviga, siis enne pulmi ei hoitud õieti kätestki kinni ja nii selguski, et pulmaööl polnud seda õiget klappi ja seda klappi ei leitud ka järgmise 5 aasta jooksul üles. Aga esimene naine oli muidu parem, kuigi “ta tegi palju vigu”. Mees tunnistas, et ta tegi ise ka abielus ühe vea, “aga naine tegi ikkagi palju rohkem vigu, kui mina”. Mis see üks viga siis oli, uurisin. “Ma ei vastanud ta telefonikõnedele, kui ta mulle helistas. No ja aega ma ka temaga ei veetnud, hobid olid tähtsamad.” Mõni ime, et naine teise mehega minema jooksis. 

Veel rääkis mees mulle, et vene naist tema endale kindlasti ei võtaks. Ma lausa rõõmustasin – vähemalt ei pea ta mind venelannaks. Vene naised pidid selle pärast halvad olema, et nad on nõudlikud ja ootavad, et mees neid teenindab. “Aga mina ei teeninda kedagi! Mina tahan ikkagi võrdset partnerit!” 

Viis minutit hiljem selgus, et tegelikult ta seda ei taha. Sest tema jutu järgi on naised lihtsad olevused, kes on maa peale pandud selleks, et mehe elu kergemaks teha. Et mees võib küll kuulata naise soovitusi, aga otsused peab ta ise tegema, sest Jumal on nii loonud ja need, kes selle järgi ei ela, elavad eluvales ja küll nende tund tuleb. Et siis tegelikult tahab see mees endale naist, kes teda teenib – teenijannat. Orja pidamine läheks seadusega vastuollu, aga abielu on veel täiesti legaalne. 

Teate, ma isegi väga ei üllatunud, et see kõik sealt tuli. Ulatus jahmatas mind, aga see, et naised on tema jaoks teisejärgulised, see oli selge sel hetkel, kui ta teatas mulle kolm minutit enne kokkulepitud kohtumise aega, et ta jääb kuni kümme minutit hiljaks. Mees ise valis kohtumise aja ja koha. Ja jääb hiljaks. Sest tema meelest on ainult tema aeg väärtuslik ja naised peavadki meeste järgi ootama. Loomulikult ma utreerin praegu ja alati see nii ei käi, aga antud juhul oli see asjade käigus ainult loogiline esimene märk.

Pärast kohtumist saatsin talle sõnumi tänades teda kohtumise eest ja mainides, et kuna meil on maailmavaatelised erinevused, siis pole ilmselt väga mõtet suhtlust jätkata ja soovisin talle edu. 

23 kommentaari “Härra Konservatiiv

 1. Väga hea! Sa peaksid rohkem kohtumas ja kohtamas käima, saaksid peatselt vestekogumiku välja anda, ma toetan!:D

  Liked by 1 person

 2. 🙂 Väga hea lugejad said teada kuidas usumehed ja noorateistid landivad. Järgmine võiks olla kohtumine tantrameestega.

  Meeldib

  1. Minu jaoks oli veidi imelik, see, et ta nii hoolega varjas oma uskumusi ja tõekspidamisi. Tal endal oleks ju lihtsam leida endale sarnaste väärtushinnangutega kaaslane, kui ta kohe profiilil kirjutaks seda. Aga jah, tundub, et talle meeldib mängida ja loodab siis…. ma ei teagi mida. 😀

   Tantramehega ma ilmselt kohtama ei jõua, aga mul on üks lugu psühholoogist, kes tegi väga põhjalikku küsitlust enne kohtumist. See oli ka omamoodi kogemus. 🙂

   Meeldib

   1. Aga võib-olla see on nii, et inimesed sageli soovivad oma mõtetes olla teistsugused, paremad ja nad nagu isegi usuvad, et ongi. Kuniks keegis seda uppi ei löö:) Nad hakkavd rääkima ja siis räägivad ühel hetkel iseendale vastu. Ja kas ta ise sai üldse aru, et endale vastu rääkis? Sageli kipub sellistega olema mu arust nii, et kui sellele tähelepanu juhid, kaks asja kõrvuti paned, et oot sa ütlesid nii ja siis sinna otsa seda, et kuidas need akks asja koku lähevad, siis nad lähevad ilgelt närvi.

    Meeldib

   2. Ma tema tähelepanu sellele ei pööranud, mul oli liialt tegemist sellega, et oma lõualuud asfaldilt üles korjata. 😀
    Aga jah, olen sama märganud, et kui tähelepanu pöörata, siis hakatakse veel rohkem seletama ja saadakse veel pahaseks peale.

    Meeldib

 3. Sügavalt usklik mees, kes ka mehe nime väärt on, abiellub üks kord elus ja pärast abielu lõppemist, juhul kui abikaasa veel elus on, ikkagi ühtegi muud naist ei vaata. Tore, et sellest valetajast vabanesid.

  Liked by 1 person

  1. Ta tunnistas ka, et ta ikka väga heas kirjas oma koguduses pole ja tal see uskumine käib hooti. Ilmselt nii, et kui see talle endale parasjagu kasulik on, siis on suur usklik, aga muidu on lihtsalt töll. 😀

   Liked by 2 people

 4. “Rõhutas ainult mitu korda, et ta “pole see hull Jehoova tunnistaja”. Ma siis julgustasin teda, et mina alles mitte väga kauges minevikus olin see hull jehoovakas.”

  😀 😀 😀

  Nomaisaa, noh – need sinu kohtingutepostitused on ikka puhas kuld! 😀

  Liked by 3 people

 5. Noh.
  Ma esimese hooga mõtlesin, et ai vai, _mina_ küll säärast postitust ei kirjutaks. St. teist inimest niimoodi ilmale vaatamiseks välja ei riputaks. Aga siis jäin mõtlema, et olen küll kirjutanud, ja mitte üks kord. Arvustanud ja naeruvääristanud. Nii et sellega on korras 🙂

  Aga mul on sulle ja siinsele kommentaariumipublikule küsimus. Mida te silmas peate, kui “tantramees” ütlete? Ma enam-vähem aiman 🙂 aga osutan siiski, et tantra on palju laiem mõiste kui rastapatsid ja haaremipüksid ja (grupi)seks kus ja kellega parasjagu ette juhtub 🙂

  Meeldib

  1. Ma ju ei riputanud. Ma arvan, et isegi ta eks naised ei saa aru, kellest jutt. Pigem jagasingi oma kogemust, mitte naeruvääristanud. Täiesti siiralt usun, et on naisi, kes sellist meest kõrgelt hindaks. Sellepärast arvangi, et tema otsingud oleksid tulemusrikkamad, kui ta ausalt kirjutaks, mida/keda otsib. 😊

   “Tantramees” on minu jaoks väga lai mõiste. Mina liigitan sinna alla kõik need “valgustatud” ja “spirutuaalsed” mehed, kes küsivad, et mis tähtkujust ma olen, kas ma käin vaimsetel koolitustel, kas ma tean oma elutee numbrit jne, jne.

   Meeldib

   1. Jah, ses mõttes on sul õigus, et kui ta oleks oma eelistustes otsekohene juba Tinderi profiilis, oleks tal ilmselt rohkem väljavaateid kaaslast leida. Ja anonüümsuse tagas su postitus tõesti.

    Aga spirituaalsusest. Sa panid selle jutumärkidesse – ma eeldan, et seetõttu, et su arvates on see kuidagi taunitav, või võlts, või siis lihtsalt nö. sööt, millega mees loodab naisi ligi meelitada?
    Tantra võtsin jutuks seetõttu, et spirituaalsus selle sõna tagamõteteta tähenduses ei pruugiks mu meelest üldse negatiivse maiguga olla. TMI, aga ma liigitan end spirituaalseks inimeseks (sel sõnal on lugematuid tähendusi, mina defineerin seda kui vaimset kasvamist). Ja veel astme võrra kangem TMI, loodetavasti ma ei hakka väljaöeldut kahetsema 🙂 – mu praeguse kooselu seksuaalelu põhineb suuresti tantral. Igaks juhuks lisan, et me abielu on monogaamne 🙂

    Meeldib

   2. Ma panin spirituaalsuse jutumärkidesse, sest see kuidas keegi seda tõlgendab on väga erinev. Mina näiteks pidasin ennast ka spirituaalseks, kuna uskusin seda, et kõrgem võim juhib elu siin maal. Samas mõni teine usubki saatust või astroloogiat ja peab end spirituaalseks, sest tunneb sidet nähtamatute jõududega, kes nööre tõmbavad. Vaimne kasvamine ilmselt kuulub ka sinna alla. Ma ei tea, mida sa konkreetselt selle all silmas pead, aga minul tekib paratamatult seos alternatiivsete parktikatega, kuhu jõutakse enamasti siis, kui elu on väga ummikusse jooksnud ja tavapärane ei rahulda. Ma ei hakka isegi keerutama ja ütlen, et kui keegi enda kirjeldusse lisab, et on spirituaalne või spirituaalsus teda huvitab, siis ma pigem hoian eemale. Jah, mul ongi tugev eelarvamus. Mõistan, et see ehk on alusetu, sest alati on erandeid, aga mulle jätavad kummalise mulje need mehed. Ja suhtes olles tahan ma ise see kummaline olla ning mees võiks olla praktiline, ratsionaalne ja maine. 🙂

    Tantrast ma ei teagi midagi. Ainus asi, mis mul sellega seostub on pikk ja aeglane seks. Kuna minu kähkukad kestavad vähemalt 45 minutit, siis tantristlik seks hirmutab mind. Tahaks vahepeal süüa ja magada ka. 😄

    Meeldib

   3. Khm… mina kohtusin oma abikaasaga tutvumiskeskkonnas nimega Spiritual Singles 🙂
    Spirituaalsus ja religioossus on kaks erinevat käitumist. Mu meelest sina, vähemasti su blogipostituste põhjal, olid religioosne. Anyway. Ma ei hakka siin tantrismi õpituba pidama, aga “pikk ja aeglane seks” on… noh, ütleme nii, et väga ühekülgne vaade tantristlikule seksile ja tantrismile üldiselt. Me mehega ikka sööme ja magame kah, ausõna 🙂

    Meeldib

   4. Spirituaalsust seostatakse miskipärast jah enamjaolt religiooniga ja/või nn. New Age praktikatega, aga põhimõtteliselt on spirituaalsus ka see, kui sa ülemäära mammonat ei kummarda, kui oled võimeline looduse ilust vaimustuma, võtad oma südamesse teiste inimeste valusid ja rõõme, vajad/otsid rada, mis masside tallatuga ei ühti, mõtled laiemalt kui vaid omaenda heaolule jne.
    Sõnal ‘spirituaalsus’ on kahjuks mingi ullikese/hullumaja maik juures :), kuigi miski ei takista olemast spirituaalne ning samal ajal nö. kahe jalaga maa peal.

    Liked by 1 person

 6. Väga lõbus on kaasa elada su lugudele tõesti, nii et kunsti nimel keep going.
  Ps. Olen juba tükk aega tahtnud öelda, et Katarina, sa oled selfide kuninganna :)!

  Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s